Jdi na obsah Jdi na menu
 


Videa a obrázky

Jon Kabat-Zinn hovoří o zkušenostech s vnímavostí.

 

Profesor Čeng Man-čching demonstruje pozdější verzi svých třicet sedmi forem. Tuto formu také studujeme v rámci našich pravidelných cvičení.

 

Práce s tělovou strukturou a myslí jak ji rozvinula Alexandrova technika je pro studenty Taichi chuan, Chi kungu i meditace v sedě inspirativní a přínosná.

 postavy-cb.jpg

 

 

 

  

Také Tchaj-ťi čchuan je možné chápat jako systematickou práci s tělovým výrazem. Naše dlouhodobá výrazová struktura přitom odráží způsob našeho prožívání a hluboko uložené emoční struktury. (obr. z knihy Grafologie více než diagnostika osobnosti)

.

 dite.jpg

 

 

  

Základní principy tj. relaxaci, otevřenou stukturu a hluboký střed, které systematicky rozvíjíme v praxi Taichi chuan a Chi kungu lze nalézt i u každého zdravého dítěte. Nejsou tedy něčím neznámým ale spíše pozapomenutým. Tyto principy také těsně souvisí s volným plynutím energie.

 

  postava.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

Proces stárnutí bývá často provázený zužováním a zkracováním tělové struktury což má významně negativní vliv na naše celkové zdraví. Prevencí je vědomé sebeužívání. (obr. převzatý z knihy Glen Parkové Umění proměny)

 

buddha.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Také u meditační pozice v sedě lze nalézt všechny výše uvedené základní principy.

 

branice.jpg

 

 

 

U volněná bránice masíruje při svém pohybu vnitřní orgány, je základem respirační vlny zahrnujícím v ideálním případě celé tělo a je součástí prožitku plného a hlubokého středu. Vliv abdominálního dechu na zdraví a rozvoj energie je naprosto zásadní. Systematickou prací s dechem lze také léčit řadu nemocí. (obr. z knihy Tao dechu Dennise Lewis)

 

avs.jpg

 Biofeedback a AVS přístroje umožňují systematický nácvik hluboké relaxační reakce a mohou významně podpořit i urychlit praxi Taichi chuan, Chi kungu i meditace vsedě

Jsou také vhodné k léčbě řady psychosomatických symptomů.