Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učitelé a spolupracovníci

JAN JEŘÁBEK

se zabývá východními i západními způsoby práce s tělem a myslí. Meditaci všímavosti, praxi čchi kungu a tchaj-ťi čchüan se věnuje od roku 1992. Vedle toho se aktivně zajímá o západní paralely těchto systémů jimiž jsou Alexandrova technika, Feldenkraisova metoda, Bioenergetika či Focusing. Jako psychoterapeut se vedle humanistické a hlubinné psychoterapie zabývá také prací s psychosomatickými symptomy, jakými jsou migrény, bolesti zad, astma, problémy s krevním tlakem, snížená imunita, problémy s otěhotněním a řada dalších. Ve své praxi využívá také biofeedback a AVS přístroje.

Se svou ženou Milenou Jeřábkovou přeložil klasické publikace o tchaj-ťi čchüan Nic Vám netajím a Zjednodušená metoda (Argo). V roce 2005 s ním vyšla kniha rozhovorů Sítě vnitřního umění věnovaná grafologii, psychoterapii, práci s tělem, práci se sny a jejich vztahy a paralelami. V rámci své školy grafologie vede řadu seminářů např.: Všímavost jako tichá revoluce, Psychosomatika, Osobnost a vitální energie, Psychologie dechu, Symboly nejen ve snech, Psychologie meditace, Kontakt s nitrem čili focusing, Psychologie sebeužívání, Existenciální psychoterapie zaměřená na témata smrti, smyslu a svobody, Šamanské kořeny moderních psychoterapií ad.

Stránky, které shrnují jeho profese terapeuta a učitele najdete zde.

 

Dále spolupracujeme:

Epi Van de POL

praktikuje od poloviny sedmdesátých let a je jednou z nejvýraznějších osobností tchaj-ťi v Holandsku. Studoval u řady významných učitelů JANG stylu jako např.: William C. C. Chen, Benjamin Lo, Wang Yen Nien, Patrick Kelly, Chu King Hung, Wee Kee Jin, Peter Ralston a další. Epi van de Pol vedl semináře tchaj-ťi v řadě zemí Evropy. Zabývá se také tradiční čínskou medicínou, homeopatií a naturopatií.

 

Wolfe Lowenthal (USA)

se věnuje tchaj-ťi od poloviny šedesátých let. Byl žákem prof. Čeng Man-čchinga o jehož učení i osobnosti napsal knihu „Nic Vám netajím“ (česky Argo ´99, ukázky najdete zde). Kniha vyvolala, díky hloubce vhledu do tématu, velký ohlas po celém světě.

O několik let později vydal volné pokračování „Gateway to miraculous“ a v současnosti pracuje na projektu „Tai-chi Thoughts“, knize rozesílané e-mailem na pokračování předplatitelům. V této publikaci uveřejňuje kromě svých postřehů a myšlenek také reakce, připomínky a dotazy čtenářů a dalších studentů.

Wolfe Lowenthal vede pravidelné kurzy v Amherstu, New Yorku, ale i na dalších místech U.S. A. i  Evropy. Založil školu „Long River Tai Chi Circle“.